Манчестър Сити и Лутън играят при резултат 2:0 в мач от 33-ия кръг

...

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Лутън 2:0, Ковачич удвои

Манчестър Сити и Лутън играят при резултат  2:0  в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Двубоят стартира в 17:00 часа и ще се предава директно по DIEMA SPORT 2. На Gong.bg ще проследим най-интересното от срещата.

Още във втората минута Манчестър Сити съумя да открие резултата. Кевин де Бройне пусна страховит пас към Ерлинг Халанд, който остана очи в очи с противниковия вратар, само че пропусна, а ударът на Жереми Доку при добавката бе блокиран. Кълбото още веднъж се озова в норвежеца, който опита атрактивно осъществяване, което бе извънредно неопределено, само че след получилия се рикошет в лицето на Хишиока, топката влетя в мрежата на Лутън - 1:0 за Манчестър Сити.

Малко по-късно Йошко Гвардиол получи превъзходен пас на границата на наказателното поле и опита мощен удар с десния крайник, само че Камински съумя да избие в корнер. В 14-а минута Манчестър Сити провежда нова добра офанзива, при която Доку овладя по добър метод, навлезе в наказателното поле и я върна на точката към дузпата, където Матеуш Нунеш стреля с първото допиране, само че вратарят на Лутън още веднъж се оправи.

Кевин де Бройне опита шанса си от разстояне, само че Камински внимаваше и улови умерено. В 26-а минута Кевин де Бройне отклони към Рубен Диаш, който не се поколеба да насочи мощен удар, само че още веднъж бе отразен.

Малко по-късно белгиецът още веднъж блесна с невероятната си визия, като пусна превъзходен извеждащ пас към Матеус Нунеш, а последният шутира по диагонала, само че топката се отби от десния непряк дирек на Лутън.

В 45-а минута Жереми Доку показва добър дрибъл и откри Кевин де Бройне, който незабавно стреля с десния крайник, само че Камински съумя да избави и топката излезе в корнер.

Първото по-добро състояние през втората част пристигна в 58-а минута, откакто Манчестър Сити добре задържа топката, преди да доближи до Рубен Диаш, който с първото допиране стреля с левия крайник в далечния ъгъл, само че опитът му мина на сантиметри от дясната греда.

Секунди по-късно Хулиан Алварес получи в наказателното поле и сподели страхотна игра с тяло, след което шутира мощно, само че бе безпределно неакуратен. Манчестър Сити извърши превъзходен корнер в 63-а минута, като Матео Ковачич бе открит в наказателното поле, а хърватският национал стреля незабавно с десния крайник, като означи прословут гол, който нямаше по какъв начин да бъде избавен от Камински - 2:0 за " жителите ".

В 66-а минута Лутън провежда най-хубавата си офанзива, а Уудроу получи и шутира в далечния ъгъл, като Едерсон единствено изгледа топката, която се отби от напречната му греда.

Ман Сити: Едерсон, Мануел Аканджи, Рубен Диаш, Йошко Гвардиол, Рико Люис, Матео Ковачич, Матеуш Нунеш, Кевин де Бройне, Жереми Доку, Хулиан Алварес, Ерлинг Халанд

Мениджър: Пеп Гуардиола

Лутън : Томаш Камински, Алфи Даути, Рийс Бърк, Дайки Хашиока, Фред Ониедимна, Рос Баркли, Люк Бери, Джордан Кларк, Андрос Таунзънд, Таит Чонг, Карлтън Морис

Мениджър: Роб Едуардс